امروز سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶
۱۲:۳۲:۵۱ - پنج شنبه ۳ دی ۱۳۹۴
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با موافقت کنگره
آمریکا ۱٫۷۵ میلیارد دلار از دارایی های ایران برداشت می کند
226 نماینده کنگره آمریکا در طرحی ضد ایرانی به برداشت 1.57 میلیارد دلار از حساب های بلوکه شده بانک مرکزی رای دادند.

ه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان؛ منابع خبری گزارش دادند: جمعی از قانونگذاران آمریکا با تهیه طرحی موسوم به “دادگاه‌یار” در حال انجام اقداماتی برای برداشت ۱٫۷۵ میلیارد دلار از دارایی‌ های مسدود شده بانک مرکزی ایران و پرداخت آن به عنوان غرامت به کسانی شده‌اند که قربانیان تروریسم ایران خوانده شده‌اند.

گروه مشورت حقوقی فراحزبی در مجلس نمایندگان آمریکا، که هیئتی شامل رئیس این مجلس و رهبران حزب اکثریت و اقلیت آن است، روز چهارشنبه ۲۳ دسامبر (دوم دی‌ماه) طرح دادگاه‌یار را ارائه کرده و آن را به امضای ۲۲۶ قانونگذار کنگره، از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات آمریکایی رسانده‌اند.

۲۲۶ قانونگذار آمریکایی با امضای این سند اصطلاحاً مشورتی، از دیوان عالی آمریکا خواسته‌اند فرجام‌خواهی بانک مرکزی ایران در پرونده برداشت ۱٫۷۵ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده این بانک را رد کرده و به پرداخت این مبلغ به “قربانیان بمب‌گذاری سال ۱۹۸۳ بیروت” و “بمب‌گذاری برج‌های خبر، در سال ۱۹۹۶ در عربستان” حکم دهد.

ایران هر گونه دخالت در انفجار سال ۱۹۸۳ در پایگاه نیروی دریایی آمریکا در بیروت که به مرگ ۲۴۱ سرباز آمریکایی منجر شد را رد کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات