امروز جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶
۷:۴۳:۳۷ - پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اف پانزده‌های آمریکایی حاضر در سوریه هدف جنگنده‌های روسیه هستند
یک رسانه انگلیسی نوشت: روسیه حضور جنگنده‌های اف ۱۵ آمریکا را تهدید بالقوه علیه نیروی هوایی خود می‌داند و اینک اف پانزده‌های آمریکا هدف خاص خلبانان روسی شده‌اند.

به گزارش سلام باخرز، به نقل از  خبرگزاری فارس، نشریه انگلیسی «دیلی تلگراف» بر اساس جدیدترین تحلیل‌های صورت گرفته مدعی شده است که روسیه با  اجرای حملات شبیه سازی شده علیه جنگنده‌های آمریکا در سوریه توافق با واشنگتن را نقض نموده است.

بر اساس این گزارش، آمریکا هفته جاری روسیه را متهم به پرواز خطرناک ۲ جنگنده «سوخو -۲۴» این کشور علیه یک ناوشکن خود نمود و مدعی شد پروازهای خطرناکی در فاصله ۳۰ فوتی ناوشکنش در دریای بالتیک صورت گرفته و جنگنده‌های روسی سعی در بررسی میزان آمادگی دفاع هوایی کشورهای ناتو داشتند.

آمریکا و روسیه سال گذشته با برگزاری نشست‌هایی در زمینه امور نظامی توافق کردند مانع هرگونه برخوردی نظامی در سوریه شوند و نتیجه آن یادداشت تفاهمی  در اکتبر گذشته شد و قرار گذاشته شد که جت‌های روسی و آمریکایی در فاصله امنی از همدیگر پرواز نموده و به زبان انگلیسی از طریق امواج رادیویی با هم گفت وگو کنند. اما تحلیل‌های جدید خلاف این مسئله را نشان می‌دهند و ظاهرا روسیه با نقض این تفاهمنامه نه تنها مواضع مخالفان دولت سوریه را درهم شکسته بلکه پروازهای خطرناکی را علیه جنگنده‌های غربی در سوریه انجام داده است.

دیلی تلگراف با اشاره به حضور ۱۲ فروند جنگنده «اف – ۱۵ ایگل » آمریکا  ویژه نبردهای هوایی در پایگاه هوایی اینجرلیک در جنوب ترکیه ، حضور آن‌ها را تهدید بالقوه علیه نیروی هوایی خود می‌داند . اینک اف پانزده‌های آمریکا در سوریه هدف خاص خلبانان روسی هستند و نیروی هوایی این کشور از این فرصت برای تمرین‌های خطرناک علیه هواپیماهای آمریکا از جمله تمرین حملات شبیه سازی شده استفاده می‌کند.

 «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه ماه گذشته عقب نشینی جزیی نیروهایش از سوریه را اعلام کرد  اما حدود ۲۰ جنگنده این کشور هنوز در سوریه هستند  و حمله علیه مواضع مخالفان دولت سوریه را انجام می‌دهند. روسیه ۲۰ بالگردش را نیز در سوریه نگه داشته است.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات