امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶
۲۰:۰۸:۲۳ - سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عارف در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان؛
میثاق‌نامه‌ای برای ریاست بنده در مجلس دهم امضاء نشده است/ التهاب فضای سیاسی کشور با انتشار عکس‌های مینو خالقی

میثاق‌نامه‌ای برای ریاست بنده در مجلس دهم امضاء نشده استبه گزارش سلام باخرز، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،محمدرضا عارف منتخب مردم تهران در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته معلم و سالروز شهادت شهید مطهری در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: میثاق‌نامه‌ای برای ریاست بنده در مجلس دهم امضاء نشده است.
عارف در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال می‌دهید رئیس مجلس دهم شوید؟گفت: این موضوع درصدی نیست باید منتظر تشکیل مجلس باشیم.
وی در مورد رقابت خود با لاریجانی گفت: ممکن است نامزدهای دیگری هم وجود داشته باشند اما نباید رقابت را میان بنده و لاریجانی محدود کرد چرا که افرادی با داشتن توانایی کاندید خواهند شد، البته در این باره مجلس تصمیم گیری خواهد کرد و هر تصمیمی را که مجلس بگیرد بهتر است.
منتخب مردم تهران در پاسخ به سوالی مبن بر اینکه برخی‌ها رقابت میان شما و لاریجانی را صلاح نمی‌دانند و معتقدند مجلس دوقطبی می‌شود و از حالت تعاملی بیرون می آید، گفت: رقابتی در جریان نیست و ما بارها اعلام کرده‌ایم که موضع مان داشتن یک مجلس تعاملی است و در اداره مجلس باید همه فراکسیون‌ها و نمایندگان مشارکت داشته باشند، می‌خواهیم الگویی از مشارکت و همدلی را داشته باشیم.

عارف در مورد برداشت اموال بلوکه شده ایران از سوی امریکا تاکید کرد: از مواضع بسیار روشن و محکم دولت تشکر می کنم که این مسئله را به دزدی تعبیر کرده‌اند و قطعا با جدیت از طریق نهادهای عمومی پیگیری می کنیم.
منتخب مردم تهران در پاسخ به سوالی درباره این که برخی می گویند ما پس از برجام فضا با امریکا تعاملی تر شود گفت: خطوط قرمز ما در سیاست خارجی مشخص است که یکی از ان ها رژیم غاصب صهیونیستی است که ان را به رسمیت نمی شناسیم اما به غیر از ان ارتباط با همه کشورها در چهارچوب منافع ملی ما است چرا که اهل مذاکره و تعامل هستیم اما تسلیم زور نمی شویم.
وی در مورد امضای میثاق نامه لیست امید برای ریاست وی اظهار داشت: این موضوع صحت ندارد، اگر روی فرد متمرکز شویم نشان خواهیم داد که به گفتمان اصلاحات پایبند نیستیم زیرا گفتمان ما گفتمان فردی نیست. میثاق نامه ما بر گرفته این است که، دوستانی که در لیست امید قرار دارند در فراکسیون امید شرکت کنند.
عارف در ادامه در پاسخ به سوال دیگری در خصوص منتشر شدن خبرهایی در مورد تشکیل فراکسیون امید گفت: به اصولگرایان برای تشکیل فراکسیون متبوعشان تبریک می گویم ،ما نیز به دنبال تشکیل فراکسیون هستیم و اخرین اماری که از مرحله اول و دوم داریم این است که ۱۶۸ نفر احتمالا در این لیست قرار خواهند گرفت.
عارف افزود: متاسفانه روزنامه های اصلاح طلب عدد ۱۲۴ نفر را که برای مرحله اول بود را منتشر کردند که باعث خوشحالی رقبای ما شد البته ما هم از خوشحالی ان ها خوشحالیم اما فعلا تا ۱۶۸ نفر  پتاسیل عضویت در فراکسیون را داریم.
وی در پایان گفت: تعدادی از مستقلین اعلام کردند که در فراکسیون ما قرار خواهند گرفت. البته برخی از اصول گرایان نیز در لیست ما بودند حتی اقای لاریجانی سرلیست ما در قم بود اما بعد از تشکیل فراکسیون عدد دقیق را اعلام خواهیم کرد.
همچنین در سخنرانی خود در این مراسم اظهارداشت: متاسفانه پس از انتخابات یک سری بد اخلاقی‌ها را شاهد بودیم به طور مثال در مورد منتخب مردم اصفهان عکس‌های منتشر شد که منجر به التهاب‌های در فضای سیاسی کشور شد.

عارف در ادامه افزود: بنده این موضوع را به صورت جدی پیگیری کرده‌ام و روز دوم فرودین با خانم مینو خالقی جلسه مفصلی داشته ام اما چون مبنای کار ما آرامش است این مساله را رسانه‌ای نکردیم.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات