امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶
۱۵:۵۸:۰۴ - پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیکینگ آلفا: ایران کجایی؟ بوئینگ به تو نیاز دارد!
با لغو تحریم های ایران، بوئینگ کوشیده در بازار هواپیماهای ایران سهمی به دست آورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت سیکینگ آلفا؛ از زمانی که تحریم های ایران برداشته شد، این کشور سفارش های عظیمی به شرکت های بزرگ جهان ارسال کرده است؛ اما تاکنون تنها شرکت ایرباس توانسته سفارش های هواپیمایی را دریافت کند. بوئینگ به دلیل نداشتن اجازه در آن زمان، نتوانست با ایران وارد مذاکره شود.
پس از این که این شرکت در ماه فوریه اجازه مذاکره را دریافت کرد، بوئینگ با ایران وارد مذاکره شد و سه مدل هواپیما را برای فروش به این کشور پیشنهاد داد.
ایران اعلام کرده است ۸۰ تا ۹۰ فروند هواپیما از هر دو تولید کننده خریداری خواهد کرد. در حال حاضر اعضای کنگره آمریکا در تلاش هستند از امضای توافقنامه بوئینگ و ایران جلوگیری کنند. در این مقاله نگاهی می اندازیم به دلایل بوئینگ برای فروش هواپیماها به ایران.
بوئینگ ۷۳۷
بوئینگ در حال حاضر انتظار فروش کمی برای مدل ۷۳۷ دارد. به نظر می رسد که این شرکت با مشکل کم بودن سفارش این محصول مواجه شده است. امضای یک قرار داد با ایران می تواند این مشکل را حل کند. در صورتی که ایران با بوئینگ، قرارداد شبیه به قرارداد ایرباس امضا کند، می توان انتظار داشت ۳۴ فروند ۷۳۷ به این کشور فروخته شود.
بوئینگ ۷۷۷
در قرارداد ایران با ایرباس، هواپیمای a330ceo با تخفیف ویژه، ۲۵ درصد کل سفارش ایران را به خود اختصاص داده است. بوئینگ ۷۷۷ در حال حاضر پر تخفیف ترین هواپیمای بوئینگ محسوب می شود. در صورتی که ایران از این مدل به تعدادی مشابه سفارش دهد، می توان انتظار فروش ۲۳ فروند ۷۷۷ را داشت.
بوئینگ ۷۸۷
با افزایش تعداد ۷۸۷ های تحویل داده شده، این شرکت احتمالا به دنبال دریافت سفارشات جدید برای این محصول باشد. این شرکت می تواند تا ۱۹ فروند ۷۸۷ به ایران بفروشد.
یکی از دلایل اصلی بوئینگ برای امضای قرارداد با ایران، رفع چالش هایی است که در بعضی از برنامه های این شرکت ایجاد شده است. همچنین در صورتی که بوئینگ از فرصت ایجاد شده در بازار ایران استفاده نکند، این شرکت کل این بازار را در اختیار ایرباس قرارداده و حضور رقیب خود را در این کشور تقویت کرده است.
چه کنگره آمریکا از این طرح پشتیبانی کند و چه پشتیبانی نکند، قرارداد بوئینگ با ایران می تواند درآمد کوتاه مدت این شرکت را بهبود بخشد و آینده آن را در بازار این کشور تقویت کند.
انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات