امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶
۱۳:۰۴:۲۸ - سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مکر غربی‌ها در جعل سند علیه امام (ره) به فضاحتی رسانه‌ای برای‌ آنها بدل شد/ مجلس با جدیت پیگیر رهنمودهای رهبری خواهد بود
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید به انتظار رهبری و ملت در حل مسائل اساسی کشور جامه عمل بپوشانیم.

مجلس با جدیت پیگیر رهنمودهای رهبری خواهد بود/ تکلیف کمیسیون‌ها تا روز دیگر مشخص می‌شودبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۱۸ خرداد ماه) با اشاره به دیدار صمیمانه نمایندگان مجلس دهم با رهبر معظم انقلاب گفت: لازم می‌دانم از الطاف رهبر معظم انقلاب نسبت به مجلس شورای اسلامی سپاسگزاری کنم.

وی ادامه داد: دیدار ایشان در ابتدای کار مجلس دهم در محیطی بسیار صمیمانه صورت گرفت و جایگاهی که حضرت ایشان برای مجلس قائل شدند، بالاترین سطح تصمیم‌گیری در نظام بود لذا همه باید تلاش کنیم تا تصمیمات به موقع و سنجیده و مواضع اصولی را مخصوصا در مقابل استکبار و بحران آفرینی‌های منطقه اتخاذ کنیم.

وی ادامه داد: خشنودی رهبر معظم از تخصص‌های گوناگون نمایندگان و روحیه تازه همکاران ایجاب می‌کند  بافعال نمودن هرچه سریعتر کمیسیون‌ها به بررسی شرایط کشور و تصویب قوانین لازم به انتظار رهبری و ملت در حل مسائل اساسی کشور جامه عمل بپوشانیم.

رئیس مجلس اظهار داشت: مطابق آیین نامه با حضور نایب رئیس مجلس و رؤسای شعب تا دو روز دیگر تکلیف همه کمیسیون‌ها مشخص می‌شود و کف تعداد هر کمیسیون باید ۱۹ نفر و سقف آن ۲۳ نفر باشد. لذا دوستان خودشان به کمیسیون‌هایی که هنوز ظرفیت آنها تکمیل نشده تمایل نشان دهند تا کار ساده‌تر حل شود. لاریجانی افزود: به نظر می‌رسد با تشکیل کمیسیون‌ها موضوع اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های ابلاغی آن و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجلس مورد بررسی در همه کمیسیون‌ها قرار گیرد.

وی گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس پیش نویس استراتژی و اولویت‌های مجلس را سریعتر در اختیار کمیسیون‌های تخصصی قرار دهد و نظر هر کمیسیون‌ را  در تدوین نهایی استراتژی مجلس لحاظ کند.

رئیس مجلس تصریح کرد: در جلسات مستمر رؤسای کمیسیون‌ها با رئیس و یا نواب مجلس موضوعاتی که الان مطرح شد حتما پیگیری می‌شود تا پیشرفت کار در زمینه اقتصاد مقاومتی تیر را از این طریق در سطح کل مجلس دنبال خواهیم کرد.

لاریجانی خاطر نشان کرد: در جلسه اخیر هیئت رئیسه برای تشکیل هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان اقدام شد و نایب رئیسی که باید عضو این هیئت نظارت باشد مشخص شد لذا ایشان هم موضوع را دنبال می‌کنند.

وی گفت: معاونت قوانین در ابتدای هفته آینده قوانینی که باید در بخش‌های مختلف نسخ شوند ارائه خواهد کرد لذا مجلس پیگیری خواهد کرد تا مسیر هموار شود .

رئیس مجلس افزود: نمایندگان نیز بار دیگر با مقام معظم رهبری بیعت نموده و در جهت تحقق رهنمودهای ایشان چه در حوزه اقتصاد مقاومتی و چه در سایر حوزه‌ها تلاش خواهند کرد.

لاریجانی تصریح کرد: اخیرا مشاهد کردید اقدامات شیطنت آمیزی را در رسانه‌های بیگانه در زمینه سندی جعلی منتشرشد که قصد این بود در اصالت امام خمینی(ره) تردید ایجاد کنند گرچه این بازی کودکانه و دستکاری در انتشار سند خیلی زود برملا شد.

وی گفت: کسانی که با امام قبل از انقلاب آشنا بودند و همچنین در دهه نخست انقلاب با صراط ایشان از نزدیک آشنا بودند این اقدام بیگانگان را دور از واقعیت دیدند که نیازی به توضیح نداشت البته دیدم که بعضی از صاحب‌نظران در داخل نیز توضیحاتی را در این زمینه ارائه کردند و شگرد مکارانه این جریان بدوی را افشا کردند.

لاریجانی افزود: بنابراین به نظر می‌رسد که باید قصد اصلی آنها را فهم کنیم و شاید اینطور شود که اقدام آنها وارد کردن یک شوک به افکار عمومی باشد تا قبح ارتباط با آمریکا ریخته شود.

وی اظهار کرد: گرچه این مکر به فضاحت رسانه‌ای و سیاسی به آنها بدل شد نشان می‌دهد که آنها چقدر نیازمند به شرایطی هستند که ایران را دچار ساده انگاری ویک روباتیک کنند.

رئیس مجلس افزود: از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در داشتن روحیه انقلابی مشخص می‌شود دقیقا باید موضعی سنجیده و قاطعانه در برابر این اقدامات داشته باشیم.

لاریجانی گفت: اتهام دیگری هم به ایران در موضع حمایت از تروریسم وارد کردند که به غایت سبک سرانه و جاهلانه بود.

وی ادامه داد: چه کسی است که امروز نداند در منطقه ایران است که در مقابل تروریست‌ها ایستاده است، کیست که نداند تروریست‌های جنایتکار نتیجه سه دهه رفتار کثیف آمریکا در منطقه است مگر همین اخیرا یکی از کابینه‌های ریاست جمهوری آنها لب به آشکارسازی نگشود و گفت ما جریان‌های تروریستی داعش و افغانستان را بوجود آورده‌ایم.

رئیس مجلس تصریح کرد: بنابراین با تمام این فضاحت ایران را متهم می‌کنند که ایران در منطقه از تروریسم حمایت می‌کند لذا این نشان می‌دهد که وضع آنها به لحاظ بی‌آبرویی گشاده شده است.

لاریجانی گفت: ملت ما با صلابت راه انقلاب خمینی را انشاءالله ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات