امروز یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶
۸:۳۶:۴۳ - پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورود وام ۸۰ میلیونی به بازار مسکن از امروز
عرضه تسهیلات خرید مسکن در صندوق یکم پس انداز مسکن از امروز در شعب بانک مسکن سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ابوالقاسم رحیمی انارکی عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: کسانی که در نوزده خرداد سال ۹۴ در صندوق پس انداز یکم بانک مسکن سپرده گذاری کرده بودند ، امروز اولین گروهی خواهند بود که بعد از یک سال می توانند مشمول دریافت تسهیلات این صندوق شوند.
وی افزود: بر این اساس سقف تسهیلات پرداختی به مشمولین این صندوق در تهران ۸۰ ، در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۶۰ و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان خواهد بود.
عضو هیات مدیره بانک مسکن گفت: برای استفاده از این تسهیلات باید حداقل یک سال از مدت انتظار سپرده در بانک بگذرد و به ازای هر شش ماه یک برابر متوسط موجودی به آنها تعلق می گیرد.
وی افزود: بنابراین کسانی که در ۱۹ خرداد ۹۴ در این صندوق سپرده گذاری کرده اند، از امروز می توانند دو برابر متوسط موجودی خود تسهیلات با نرخ سود ۱۳ درصد دریافت کنند.
رحیمی انارکی گفت: به این ترتیب کسی که در تهران ۴۰ میلیون تومان افتتاح حساب کرده باشد ، امروز بعد از گذشت یک سال می تواند تا سقف ۸۰ میلیون تومان این تسهیلات استفاده کند.
وی افزود: کسانی که با مبالغ کمتری افتتاح حساب کرده اند به ازای هر شش ماه یک برابر متوسط موجودی به مبلغ تسهیلات آنها اضافه خواهد شد و در دوره های بعدی می توانند از سقف مصوب استفاده کنند.
رحیمی انارکی با بیان اینکه در طرح اولیه تسهیلات برای زوجین وجود نداشت و فقط شامل یکی از زوجین می شد، افزود: در اواخر سال ۹۴ مقرر شد سقف تسهیلات به دو برابر و برای زوجین افزوده شود به این ترتیب هر یک از زوجین به تنهایی می تواند در این صندوق حساب افتتاح کنند و تا سقف ۸۰ میلیون تومان در تهران تسهیلات بگیرند.
وی افزود : در مجموع زوجین می توانند در تهران تا سقف ۱۶۰، در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر تا سقف ۱۲۰ و در سایر شهرها تا سقف ۸۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند .
رحیمی انارکی گفت : شرط استفاده از مجموع این تسهیلات این است که هر یک از زوجین جداگانه در صندوق پس انداز مسکن یکم افتتاح حساب کرده باشند .
وی گفت :‌ نرخ سود تسهیلات اوراق حق تقدم ۱۷ و نیم درصد است و متقاضیان با مراجعه به فرابورس می توانند آن را خریداری کنند.
رحیمی انارکی با بیان اینکه مدت تقسیط تسهیلات صندوق مسکن یکم ۱۲ ساله است ، گفت :‌ قسط پرداختی برای صندوق پس انداز یکم در تهران برای سقف ۸۰ میلیون تومانی می تواند از ۹۶۰ هزارتومان آغاز شود.
وی گفت : نرخ قسط اوراق حق تقدم مسکن نیز در تهران می تواند از ۷۵۰ هزار تومان آغاز شود .
عضو هیات مدیره بانک مسکن افزود:‌ درمجموع تا روز ۱۷ خرداد نزدیک به ۴۷ هزار فقره حساب در صندوق پس انداز یکم افتتاح شده است که سهم تهران ۲۶ درصد ، مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۵۲ درصد و سهم شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر ۲۲ درصد است .
وی با بیان اینکه متوسط افتتاح حساب در این صندوق بالای ۲۰ میلیون تومان است و این نشانگر آن است که متقاضیان با برنامه سپرده گذاری کرده اند، گفت : به طور میانگین روزانه بالای ۲۰۰ فقره سپرده صندوق پس انداز یکم در شعب بانک مسکن افتتاح شده است بنابراین پیش بینی می کنیم تعداد قابل توجهی از سپرده گذاران از این تسهیلات استفاده کنند .
انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات