امروز شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶
۲۲:۵۶:۱۹ - یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پاکسازی شهر “داریا”؛ پایان رؤیای سعودی برای سرنگونی سوریه + نقشه و جزئیات
اگر تروریست های تکفیری در "معظمیه" نیز تسلیم ارتش سوریه شوند؛ یک شرایط پایدار در غوطه دمشق پس از 4 سال به وجود خواهد آمد.

با شکل گیری آتش بس در “داریا”، احتمال بهبود شرایط در “معظمیه” و تسلیم تروریست های تکفیری وجود دارد.

رسانه های منطقه گزارش می دهند که ممکن است شرایطی مشابه آنچه که در “داریا” رخ داد در “معظمیه” نیز اتفاق بیفتد. المصدر در این زمینه می گوید: با مشخص شدن وضعیت “داریا” در”غوطه دمشق”، شهرک “معظمیه” کاملا ایزوله شده است.

این وبگاه با توجه به شرایط بحرانی تروریست های تکفیری در “معظمیه”  عنوان داشت: احتمال آنکه مسلحین خود را تسلیم کنند، بسیار زیاد است.

با سخت تر شدن وضعیت تروریست های تکفیری، آن ها  در “غوطه دمشق”  سه راه پیش رو دارند:

۱-شهر را ترک کنند

۲-تسلیم ارتش سوریه شوند

۳-با دولت سوریه بجنگند

اگر تروریست های تکفیری در “معظمیه” نیز تسلیم ارتش سوریه شوند؛ یک شرایط پایدار در غوطه دمشق پس از ۴ سال به وجود خواهد آمد و این موضوع  (کنترل همزمان بر دوشهرک “داریا” و “معظمیه”) ضربه ای سنگین بر پیکره عربستان وارد خواهد آورد.

پاکسازی شهر

“نبیل قاووق”، معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان درباره پیروزی های اخیر ارتش سوریه در ریف دمشق می گوید: آزادی شهر “داریا” پایان رؤیای عربستان برای سرنگونی نظام سوریه است و نشان دهنده پیروزی ارتش سوریه و شکست تکفیری‌هاست.

وی ادامه داد: پاکسازی “داریا” یک دستاورد استراتژیک، سرنوشت ساز و تاریخی است و پیامدهایی را بر روند درگیری‌ها با تکفیری‌ها و آینده سوریه خواهد داشت.

با کنترل ارتش سوریه بر “داریا” و “معظمیه” جبهه النصره و ارتش آزاد یکی از پایگاه های اساسی خود را در حومه دمشق از دست می دهند. با مفروض بودن شرایط فوق ؛ مسیرهای لجستیکی تروریست های تکفیری از سمت فرودگاه “المزه” و “خان الشیخ” مسدود خواهد شد.

تحلیلگران معتقدند که وضع نظام سوریه به مراتب بهتر از سالیان و ماه‌های قبل بوده و موفقیت هایی که در غوطه دمشق و به ویژه در “داریا” به دست آمده شاهدی بر این مدعاست.

اعتقاد بر این است که آزادسازی “داریا” در “غوطه غربی دمشق” و فرار تروریست ها از این شهر، ضربه کاری بر ستون فقرات گروه های تروریستی وارد آورده و روحیه آنها را در هم شکسته است.

گزارش منابع میدانی نشان می دهد که جبهه های “جوبر”، “اردوگاه یرموک”  و … هم  در حال فروپاشی  است و شمارش معکوس برای شکست نهایی تروریست ها در مناطق غوطه تا “دوما” و قنیطره و درعا آغاز شده است.

گروه های مسلح اکنون پس از شکست در “داریا” دستخوش نوعی آشفتگی و نگرانی شدید شده اند که این خود، گویای سرخوردگی و شکست سنگین آن ها در مسیر تحقق اهدافشان است.

گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات