امروز جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶
۸:۰۷:۲۸ - چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیش نویس لایحه بودجه ۹۶ تا اواسط آبان ماه به دولت ارائه می‌شود
سخنگوی دولت از ارائه پیش نویس لایحه بودجه 96 تا اواسط آبان ماه از سازمان برنامه و بودجه به دولت خبر داد.

نشست خبری سخنگوی دولت آغاز شدمحمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود با اصحاب رسانه در روز سه‌شنبه( ۲۷ مهرماه) از ارائه پیش نویس لایحه بودجه ۹۶ تا اواسط آبان ماه از سازمان برنامه و بودجه به دولت خبر داد و گفت: جلسات متعددی برای رسیدگی به بودجه ۹۶ را برگزار کردیم بنابراین تا اوایل یا اواسط آبان‌ماه پیش‌نویس لایحه بودجه ۹۶ را از سازمان برنامه و بودجه به هیئت وزیران ارائه خواهیم داد.
سخنگوی دولت ادامه داد: باید در تنظیم بودجه سال ۹۶ گام‌های موثری در راستای عملکرد تهیه شود چرا که این روش، روش موفق بودجه‌ریزی و با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری مطابقت دارد.
** آمریکا نمی‌تواند به بهانه سیاست منطقه‌ای مانع اجرای برجام شود
نوبخت در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر بدعهدی آمریکا در اجرای برجام و اینکه گفته می‌شود آمریکا به شرط دست کشیدن ایران از حمایت حزب‌الله و دولت سوریه اقدام به همکاری با ایران خواهد کرد اظهار داشت: در برجام طرفین تعهداتی دارند که باید نسبت به انجام آن اقدام کنند، زمانی که تحریم‌ها لغو نمی‌شود قابلیت احیا مجدد آنها وجود ندارد لذا هر مسئله‌ای که در برجام به توافق رسیده باید انجام شود. طرف مقابل خصوصا آمریکا نمی‌تواند به بهانه حقوق بشر و سیاست منطقه‌ای از اجرای آن سر باز بزند.
سخنگوی دولت ادامه داد: توافق برجام تنها در رابطه موضوع هسته‌ای ایران بود و ما درباره موضوع دیگری با آمریکا توافق نکرده‌ایم، اما هر جا احساس کنیم در این زمینه سستی و یا کندی وجود دارد اعتراض خود را به صورت جدی وارد می‌کنیم. که آمریکا تنها یک کشور از شش کشوری است که ایران با آنها توافق کرده لذا همه کشورها باید به تعهدات خود پایبند باشند و هر جا که نقضی صورت بگیرد ما نیز اقدامی متقابل انجام می‌دهیم.
وی اظهار داشت: در راستای طرح مسائل بانکی گام‌های موثری برداشتیم و این مسئله در ملاقات‌هایی که با مسئولین اتحادیه اروپا و دیدار وزیر اقتصاد با رئیس صندوق بین‌المللی پول انجام شد کاملا مشهود است. بنابراین آمریکا کشوری است که تنها در مورد خود می‌تواند تصمیم‌گیری کند نه در مورد سایر کشورها.
نوبخت در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر اینکه آیا دولت برای حل موضوع دوتابعیتی‌ها لایحه‌ای را ارائه خواهد کرد و اینکه آیا این موضوع شامل افراد دارای گرین کارت می‌شود یا خیر، اظهار داشت: در این رابطه قانون وجود دارد لذا بر اساس قانون هم عمل خواهیم کرد و اگر در مواردی دیده شود افرادی که مشمول این قانون هستند نسبت به اجرای آن اقدامی نکرده‌اند با فوریت آن را به مرحله اجرا می‌رسانیم.
نوبخت در پاسخ به سوالی درباره استعفای علی جنتی وزیر ارشاد، گفت: خود آقای وزیر گفتند چند روز صبر کنید، همه چیز مشخص می‌شود. من روی حرف وزیر ارشاد حرفی نمی‌زنم. ان‌الله مع‌الصابرین.
 ** از جزئیات استیضاح فانی اطلاعی ندارم
نوبخت در پایان درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: بنده از جزئیات این استیضاح اطلاعی ندارم و دولت نسبت به استیضاح پاسخگو خواهد بود و اگر هر استیضاحی کاستی داشته باشد قطعا آن کمبود را برطرف خواهیم کرد و اگر قرار باشد این بحث به صورت عملی مطرح شود فانی وزیر آموزش و پرورش به همه سوالات مطرح شده پاسخ خواهد داد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: امروز اکثریت واحدهای تولیدی با همه ظرفیت فعال نیستند اما با افزایش تسهیلات می‌توانیم نسبت به افزایش تولید آن اقدام کنیم.
 
سخنگوی دولت اظهار داشت: تا تاریخ ۲۵ مهرماه سال جاری بر اساس گزارش رسمی که به ما داده شده، ۱۲ هزار و ۲۲ واحد از واحدهای تولیدی توانستند هشت هزار و ۹۷۷ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند.
نوبخت تصریح کرد: از میزان دوازده هزار و ۲۲ واحد تولیدی پنج هزار و ۷۷۲ واحد از طریق ستاد تسهیل که در استان‌ها فعال‌اند، توانستند به بانک معرفی شوند همچنین شش هزار و ۱۵۰ واحد نیز مستقیما در همین راستا توانستند از تسهیلات بانکی برخوردار شوند.
معاون رئیس جمهور اظهار داشت: با توجه به اینکه حدود شش ماه این طرح را شروع کرده‌ایم می‌توانیم بگوییم که این گزارش رضایت بخش است در ماه‌های اول بسیار با تاخیر و کندی مواجه شدیم اما امروز در مسیر خوب قرار گرفته ایم و کار به خوبی پیش می‌رود.
** ۲۴ هزار و ۶۷۶ دستگاه تاکسی فرسوده تا ۲۴ مهرماه از ناوگان حمل و نقل خارج شد
سخنگوی دولت با اشاره به موضوع افزایش آلودگی هوا بیان داشت: منشأ آلودگی هوا خودروهای فرسوده و تاکسی‌ها بود خوشبختانه از سال گذشته در دی و بهمن ماه ۹۰ هزار خودروی فرسوده از ناوگان شهری خارج و خودروهای نو جایگزین آن شد، تا ۲۴ مهرماه ۲۴ هزار و ۶۷۶ دستگاه تاکسی فرسوده از ناوگان حمل و نقل خارج شد. باید اعلام کنم که دولت مشکلی برای جایگزینی خودروهای نیروگاه ندارد بلکه صاحبان تاکسی‌ها باید در این زمینه برای تحویل خودرو اقدام کنند.
سخنگوی دولت با بیان اینکه امسال رشد اقتصادی براساس گزارش مرکز آمار ۴٫۴ افزایش یافت خاطرنشان کرد: با افزایش رشد اقتصادی آمار اشتغال نیز افزایش یافته که البته آثار آن در این حوزه کاملا مشهود است، در بهار سال ۹۴ با ۳۳٫۹ درصد رشد مواجه بودیم که این میزان در بهار سال جاری به ۳۴٫۷ افزایش یافت. همه جمعیت کشور در سن کار نیستند بلکه از ۱۵ و ۱۴ سال به بالا در سن کار قرار می‌گیرند، در این میان تمام جمعیت در سن کار وارد بازار کار نمی‌شوند بلکه برخی از آنها که وارد بازار کار نمی‌شوند جمعیت غیرفعال هستند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: مقاطع دولت در ایجاد اشتغال سه ماه است. در سه ماه بهار سال جاری یک میلیون و دویست هزار نفر وارد شاخه اشتغال شدند و ۷۵۰ هزار نفر توانستند به شغل مناسب خود دست پیدا کنند اما تعدادی هم بنا به دلایلی نتوانستند وارد بازار کار شوند.
نوبخت با اشاره به لایحه برنامه ششم توسعه خاطر نشان کرد: این برنامه با تمام فراز و نشیب‌هایی که در مجلس نهم و دهم تجربه کرد سرانجام کلیات آن در کمیسیون‌های مجلس تصویب و اصلاحاتی در آن اعمال شد، در جلسه‌ای که کمیسیون تلفیق برگزار کرد از ۲۸ نفر ۲۷ نفر به برنامه ششم رأی دادند، لذا انتظار داریم بتوانیم برنامه مطلوبی را با تصویب نهایی اجرایی کنیم.
**اقدامات مربوط به برنامه ششم از شهریورماه در سازمان برنامه و بودجه آغاز شده است
وی افزود: اقدامات مربوط به برنامه ششم از شهریورماه در سازمان برنامه و بودجه  آغاز شده است و در این زمینهجلسات متعددی را برگزار کردیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به حوزه‌های ناتمام که تاکنون واگذار شده است یادآور شد: سیاست دولت براساس الزام قانونی واگذاری طرح‌های ناتمام به مردم بوده، باید اعلام کنم که این الزام کاملا قانونی است که شورای اقتصاد چگونگی واگذاری آن را مطرح کرده و این شرایط از سوی دولت سهل‌تر واگذار می شود. همانطور که می‌دانید دولت بیش از ۲۰۰۰ طرح در دست دارد اما بودجه و اعتبار این طرح‌ها ناکافی است.
وی تأکید کرد: برای پروژه‌های ناتمام ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است، اما باید هنوز این پروژه‌ها به واگذاری نرسیده است.
نوبخت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا دولت برای کسانی که سال‌ها برای وزارتخانه‌ها و دستگاه دولتی پیمانی مشغول به فعالیت بودند امتیاز خاصی قائل می‌شود، اظهار داشت: کسانی که قراردادی یا به صورت پیمانی در دستگاه‌های دولتی مشغول به فعالیت بودند قطعا از امتیاز عادلانه برخوردار خواهند بود، زیرا که آنها با کسانی که به تازگی وارد دستگاه‌های دولتی می‌شوند متمایز هستند. قانون سنی را قائل شده و بر اساس آن عمل خواهد کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات