امروز پنج شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶
۱۱:۵۳:۵۶ - پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پدر شهید فیض از شهدای فتنه 88:
۸ سال دفاع کردیم؛ توقع نداشتیم جوانانمان را در خاک تهران شهید کنند/ خبرنگار روزنامه اصلاح طلب به جرم مصاحبه با بنده و افشاگری فتنه از کار اخراج شد
غلام رضا فیض پدر شهید محمد حسین فیض گفت: به سران اصلاح طلب گفتم ما در زمان جنگ هر چه داشتیم و نداشتیم را به میدان آوردیم؛ اما امروز توقع نداشتیم در خیابان های تهران جوانان ما را شهید کنند.

غلامرضا فیض پدر شهید محمد حسین فیض از شهدایی که در قائله فتنه ۸۸ به درجه رفیع شهادت رسید در حاشیه بازدید از تحریریه صبح توس به گفت و گو با خبرنگار این پایگاه اطلاع رسانی نشست.

 

متن این گفت و گو به شرح زیر است:

 

در ابتدای مصاحبه خود را معرفی کرده و کمی از زندگی خود و پسرتان بگویید:

 

غلامرضا فیض هستم؛ دارای ۵ فرزند شامل ۳ پسر و دو دختر هستم که یکی از فرزندانم به نام محمد حسین در جریان فتنه ۸۸ به شهادت رسید. از این فرزندانم که همگی ازدواج کرده‌اند ۸ نوه دارم که یکی از نوه‌های من فرزند محمد حسین است.

 

محمد حسین کوچک‌ترین فرزند من بود. زندگی خانوادگی ما با ولایت و این انقلاب گره خورده است، ۲ برادر خود را در جنگ تحمیلی از دست دادم و سال ۸۸ نیز فرزند خود را از دست دادم. محمد حسین متولد ۱۳۶۲ است و در سال ۱۳۸۵ ازدواج کرد و‌ صاحب یک فرزند به نام پوریا است.

 

photo_2016-12-28_10-15-23

 

و اما نظر شما در رابطه با قائله فتنه ۸۸:

 

آمریکا توطئه های زیادی برای کشور ما کشید اما همیشه شکست خورد و ناکام ماند. زمانی که دشمن نتوانست تاب بیاورد توطئه های بسیاری علیه ما کرد؛ دشمن با به راه انداختن انقلاب مخملی در ۱۷ کشور گمان می کرد برای ایران نیز میتواند تصمیم بگیرد و این نقشه را برای ما طراحی و عملی کنند تا بدینوسیله انقلاب ما سرکوب شود.

 

اوج توطئه های دشمن در فتنه ۸۸ رخ داد که به بهانه تقلب در انتخابات علی رغم اینکه می دانستند هرگز امکان تقلب وجود ندارد این قائله را به راه انداختند. اگر بنا به تقلب بود، آن زمان که اصولگرایان در منصب قدرت بودند اصلاح طلبان نمی توانستند رای آوردند؛ بنابراین تقلب در انتخابات هیچ معنایی ندارد.

 

به بهانه تقلب آمدند و فتنه ای بزرگ ایجاد کردند که در این فتنه اتفاقاتی افتاد که در طول این ۳۷ سال پس از انقلاب رخ نداده بود. در این آشوب عده ای فتنه گر جلودار شده و عده ای دیگر دانسته یا ندانسته با آنان همراه شدند و خسارات مادی و معنوی بسیاری بر کشور وارد کردند.

 

۸ سال دفاع کردیم تا دشمن به خاک کشور وارد نشود/ توقع نداشتیم در خیابان های تهران جوانان ما را شهید کنند

 

سران اصطلاح طلب به منزل ما آمده تا با ما صحبت کنند؛ به آنان گفتم ما در زمان جنگ هر چه داشتیم و نداشتیم را به میدان آوردیم؛ اما امروز هرگز توقع نداشتیم در خیابان های تهران جوانان ما به دست مزدوران خارجی و عوامل داخلی آنان مورد حمله قرار گرفته و شهید و مجروح شوند.

 

اما خوشبختانه مردم پیروز شدند و حماسه ۹ دی ماندگار شد و این آگاهی و بصیرت مردم بود که موجب شد خواصی که نمی شود نام آنان را نخبگان گذاشت مردود شوند.

 

ملت ایران بار دیگر وفاداری خود را به مقام معظم رهبری ثابت کردند.

 

به حضور سران اصلاحات در منزل خود اشاره کردید؛ کمی بیشتر از این دیدار و علت حضور آنان بگویید:

 

اصلاح طلبان به منظور پس گیری شکایت به سراغمان آمدند؛ نه دلجویی!

 

با توجه به عمق فاجعه و توطئه بسیار گسترده ما علیه سران فتنه شکایت کردیم و سران اصلاحات نیز به منظور پس گرفتن شکایت و اینکه تقصیرات را به گردن دیگران بیندازند و خود را بی گناه جلوه دهند به سراغ ما آمدند.

 

آنان ادعا داشتند که نقشی در فتنه نداشتند در صورتیکه قابل باور نیست که افراد نزدیک به رئیس جمهور دولت های گذشته از این ماجرا بی اطلاع باشند.

 

بنده به آنان گفتم چگونه با این همه ناظر امکان تقلب وجود دارد؛ بر فرض محال تقلب، چرا از راه قانونی عمل نکردید؟ آنان جوابی نداشتند که بدهند.

 

وضعیت پرونده شکایتتان چگونه است و توقع شما از دستگاه قضا چیست؟

 

از دستگاه قضا می خواهیم، نه به خاطر فرزندم بلکه به خاطر آسیبی که به نظام وارد شد فتنه گران را محاکمه کند

 

ما به شکایت خود ادامه دادیم و منتظریم هر روز که نظام تشخیص می دهد سران فتنه محاکمه شوند. پرونده شکایت همچنان باز است و خواسته ما از دستگاه قضا این است که نه به خاطر فرزند خودم بلکه به خاطر آسیبی که آشوب گران به نظام زدند، فتنه گران را محاکمه کند.

 

خواسته ما این است که سران فتنه در دادگاه علنی محاکمه شوند و پاسخ به جنایاتشان را بدهند.

 

photo_2016-12-28_10-15-10

 

کمی به عقب تر برگردیم؛ قطعا برایتان سخت است از آن روزهای تلخ بگویید اما داستان شهادت فرزندتان باید برای همیشه در تاریخ ثبت شود؛ از آن روزها بگویید

 

ما در شیروان بودیم؛ محمدحسین سربازی خود را در سپاه گذراند و پس از پایان خدمت به تهران رفت. روز حادثه محمد حسین به عنوان بسیجی و به خاطر عرق دینی و مذهبی خود مقابل پایگاه بسیج ۱۱۷ نینوا نسبت به تحرکات فتنه‌گران و حمله به این پایگاه واکنش نشان می‌دهد که در همین حین تیری از پشت سر به وی اصابت می کند که بعدا مشخص میشود تیراندازی از سلاحی غیر سازمانی شلیک شده است.

 

ما در شیروان از این ماجرا بی‌اطلاع بودیم تا شب که خبری از محمد حسین نشد. به برادران خود و به فرزند دیگرم توصیه کردم که به بیمارستان‌های تهران و حتی پزشکی قانونی‌ها مراجعه کنند چون شرایط در آن لحظات قابل پیش بینی نبود، حدود ساعت ۱۱ صبح روز بعد، فرزند دیگرم از تهران با من تماس گرفت و گفت: محمد‌حسین به شهادت رسیده است.

 

بعد از  حماسه ۹ دی جریان های خیابانی فتنه به سمت ریزش بدنه مردمی رفت. اما در سال ۸۹ سران فتنه به دنبال توطئه ای دیگر بودند که تدبیر نظام موضوع حصر شد؛ حال اصلاح طلبان مکرر صحبت از رفع حصر می کنند؛ تحلیل شما در این رابطه چیست؟

 

گناه سران فتنه گناهی نابخشودنی است؛ ظلمی که آنان به نظام کردند هرگز فراموش نمی شود. ۸ سال از فتنه ۸۸ می گذرد؛ مقام معظم رهبری هر سال به این مسئله اشاره می کنند زیرا عمق فاجعه بسیار زیاد بوده و دشمنان اسلام دست بردار نیستند.

 

این ها به دنبال طراحی فتنه ها و توطئه های جدید هستند اما مردم به همان میزان هوشیارترند. این مسائل باید رسیدگی شود نباید فکر کنیم توطئه خنثی شده است سران فتنه هنوز دنبال کار خود و توطئه چینی هستند. اگر زمینه برایشان فراهم شود قطعا فتنه ای دیگر راه می اندازند.

 

توصیه شما به جوانانی که هم سن و سال پسر شما هستند چیست؟

 

انقلاب آسان به دست نیامده است؛ جوانان برای اینکه از آسیب در امان باشند ارتباط خود را با قرآن و نهج البلاغه بیشتر کنند؛ تاریخ انقلاب را مطالعه کننند که این تاریخ حاصل خون چه کسی است؛ و دیگر اینکه سعی کنند عضو پایگاه های بسیج شوند و با این دریای بی کران که یکی از معجزات امام راحل است خود را بیمه کنند.

 

در پایان اگر سخنی دارید بفرمایید؛

 

اگر رسانه نبود کار ما زار بود و رسالت رسانه بسیار سخت است؛ شهید بخشی به خوبی رسالت خود را در انتشار اخبار سوریه انجام داد و این اقدام او بسیار بزرگ و ستودنی است.

 

خبرنگار روزنامه اصلاح طلب به خاطر مصاحبه با بنده و افشاگری فتنه از کار اخراج شد

 

در اینجا لازم است یادآوری کنم یکی از خبرنگاران روزنامه های اصلاح طلب قصد گرفتن مصاحبه با بنده را داشت. من این شرط را برای اوگذاشتم که هر چه می گویم کامل نوشته و همه سخنانم را چاپ کند؛ آن خبرنگار هم این کار را انجام داد و همه سخنانم را منعکس کرد. مدتی بعد گذشت؛ وی با بنده تماس گرفت که به خاطر انتشار چنین خبری از کار بیکار شده و اصلاح طلبان از انتشار این خبر عصبانی شده و او را اخراج کردند.

 

حال باید بگوییم در واقع آنان هستند که تحمل شنیدن صدای منتقد را ندارند. یکی از بندهای منشور حقوق شهروندی رعایت عدالت است؛ کدام عدالت؟ عدالتی در کار نیست.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات