امروز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶
۱۰:۴۱:۴۱ - دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گلایه بیماران دیالیزی باخرز از نبود امکانات مناسب درمانی و پاسخ یک مسئول
نبود امکانات درمانی در شهرستان باخرز، نارضایتی بیماران دیالیزی را در پی داشته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، یکی از بیماران دیالیزی شهرستان باخرز با گلایه از نبود امکانات مناسب در این شهرستان گفت: در حال حاضر تعداد ۱۴ نفر دیالیزی در شهرستان باخرز وجود دارد که به دلیل نبود امکانات درمانی مناسب در شهرستان، برای انجام دیالیز به شهرستان‌های تایباد و تربت‌جام مراجعه می‌کنیم که بعد مسافت و رفت‌وآمد ما را دچار مشکلات بیشتری کرده است.

وی افزود: در ابتدای مراجعه به بیمارستان تربت‌جام، به دلیل اینکه از باخرز بودیم ما را پذیرش نمی‌کردند و می‌گفتند که شما باید برای انجام دیالیز به تایباد مراجعه کنید که آنجا هم دستگاه خالی برای دیالیز وجود نداشت و بالاخره با اصرار فراوان موفق شدیم نوبت دیالیز را در تربت‌جام بگیریم که آن‌هم فقط از ساعت  ۱۸ الی ۲۳ شب که بر مشکلات ما افزوده‌شده است.

این بیمار دیالیزی ادامه داد: ماخیلی به مسئولین بخش دیالیز گفتیم که راه واقعاً دور است و خیلی برای ما مشکل است  و حتی از آنها خواهش کردیم که ما را در روز دیالیز کنید ولی متأسفانه کارکنان بخش به درخواست ما رسیدگی نمی‌کنند وهمین دیالیزی را در نوبت شب و به‌صورت هفته‌ای سه بار با هزار منت انجام می‌دهند. از مسئولین شهرستان باخرز  خواهش می‌کنیم هرچه سریع‌تر بخش دیالیز خود شهرستان باخرز را راه‌اندازی کنید تا این مشکلات فروان از روی دوش ما بیماران خاص و دیالیزی کاسته شود.

پیمان ژاله نادری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان باخرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز،  در خصوص مشکلات بیماران دیالیزی این شهرستان گفت: متأسفانه به دلیل نبود تجهیزات مربوط به بخش دیالیز. بیماران در شهرستان باخرز برای طی کردن فرآیند درمانی خود ناگزیر به مراجعه به شهرستان‌های هم‌جوار هستند که مشکلات آنها را بیشتر کرده است.
وی افزود: خوشبختانه با کمک خیرین سلامت شهرستان باخرز، مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال برای خرید تجهیزات دیالیز در مرحله اول هزینه شده و تجهیزات موردنیاز خریداری‌شده است. قرار بود این تجهیزات در روزهای پایانی سال ۹۵ از تهران به شهرستان باخرز منتقل شود که به دلیل بالا رفتن ناگهانی کرایه‌های حمل و تعطیلات نوروزی، این موضوع به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد و امیدواریم با پیگیری‌هایی که در حال انجام است، بتوانیم در اردیبهشت‌ماه سال جاری، شاهد نصب تجهیزات و راه‌اندازی بخش دیالیز بیمارستان باخرز باشیم تا مشکلات بیماران دیالیز باخرز تا حدودی کاهش پیدا کند و آنها بتوانند خدمات موردنیاز خود را در باخرز دریافت کنند.

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات