امروز پنج شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۶
۱۲:۰۴:۵۶ - شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گزارش/
نارضایتی مردم باخرز از افزایش قبض آب با تبصره ۳
افزایش قبض آب مصرفی با بند تبصره 3 ، موجب نارضایتی شهروندان باخرزی شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، چند وقتی است که یک بند جدید در قبوض آب به چشم می‌خورد که گاهی میزان رقم جلوی آن حتی از مبلغ آب‌بهای مصرفی نیز بیشتر است و باعث افزایش رقم قبض‌های مردم شده است.  با اضافه شدن تبصره ۳ به قبوض آب شهروندان باخرزی در ماه‌های گذشته، به‌طور میانگین مبلغ ۶ هزار تومان به قیمت پرداختی آب‌بهای مصرفی مردم در قبوض اضافه‌شده که این موضوع موجب نارضایتی آن‌ها شده است.

محمود محمدیان یکی از شهروندان باخرزی در این خصوص گفت:این تبصره ۳ در قبوض آب، یک ظلم بزرگ به مردم است.چرا باید برای ۵ هزار تومان آب‌بهای مصرفی، ۶ هزار تومان اضافه برای تبصره ۳ پرداخت کنیم؟استان تهران با آن‌همه جمعیت و مشکل کمبود آبی که دارد برای این تبصره به ازای هر مترمکعب مصرف آب، فقط ۴۰ تومان برای تبصره ۳ دریافت می‌شود ولی انگار باخرز از تهران هم وضعیت حادتری دارد که بنده باید برای ۲۸ مترمکعب آب مصرفی، ۶ هزار تومان تبصره ۳ پرداخت کنم!

یکی دیگر از شهروندان باخرزی که نخواست نامش فاش شود، با نشان دادن قبض منزلی خالی از سکنه گفت:برای خانه‌ای که حدود ۲ سال است، خالی از سکنه بوده، قبض آب ۳۷ هزارتومانی با اخطار قطع صادرشده و حتی شماره کنتور درج‌شده در قبض، خیلی بیشتر از کارکرد واقعی کنتور است.اگر تبصره ۳ با توجه به میزان مصرف آب دریافت می‌شود، پس چرا برای آب‌های مصرفی صفر، ۶ هزار تومان تبصره ۳ لحاظ شده است؟از مسئولین می‌خواهیم که به این مسئله رسیدگی کنند تا حق مردم پایمال نشود.

حسین عابدین،  مدیر امور آب و فاضلاب شهر باخرز در مورد تبصره ۳ بودجه که در قبوض مشترکان ذکر و باعث افزایش مبالغ قبوض شده است، گفت:بر مبنای این تبصره هر مبلغی که از مشترک کسر شود، فقط برای اصلاح، توسعه و نوسازی انشعابات و اصلاح کنتورهای فرسوده هزینه خواهد شد که این مبلغ با مصوبه شورای شهرها و وزارت نیرو از مشترکان دریافت می‌شود که قبل از آن نیز توسط مجلس به تصویب رسیده بود.

وی به برخی اقدامات آب و فاضلاب شهر باخرز در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود:با توجه به کیفیت نامناسب آب شرب باخرز در سال‌های گذشته، اقدام به‌اضافه کردن ۲ منبع آبی با کیفیت بسیار خوب به آب شرب باخرز کردیم و خوشبختانه، آب شرب باخرز با کیفیت  بسیار مطلوبی در اختیار مردم قرارگرفته است. و در حال حاضر نیز حفر یک حلقه چاه دیگر به مناقصه گذاشته‌شده و در آینده نزدیک حفر و وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد. اصلاح و توسعه شبکه آب شرب به متراژ ۱۰ کیلومتر، تأمین آب کافی برای شهر و ارتقای مسائل بهداشتی و خریداری آب خام از چاه‌های مجاور منابع آبی برای تأمین آب موردنیاز از دیگر مواردی است که از محل اعتبارات همین تبصره ۳ انجام‌شده است.

عبدالرشید رفعتی رئیس شورای شهر باخرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز گفت:تبصره ۳ در دیگر شهرهای استان نیز اجراشده و مبلغ دریافتی از مشترکین در همان شهر هزینه می‌شود ولی با توجه به گلایه مردم از نحوه اجرای تبصره ۳ در باخرز، نماینده شورای شهر برای پیگیری این موضوع به استان رفت و با هماهنگی‌ها و صحبت‌های انجام‌شده، به‌زودی این روند اصلاح خواهد شد تا حقی از مردم تضییع نشود.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات