امروز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶
۸:۰۲:۴۰ - دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شمارش اولیه آرای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نشان می دهد؛
امانوئل مکرون به عنوان جوان ترین رئیس جمهور فرانسه انتخاب شد+تصاویر
شمارش اولیه آرای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نشان می دهد امانوئل مکرون با کسب 65 درصد آرا به عنوان رئیس جمهور فرانسه انتخاب شد.

شمارش اولیه آرای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نشان می دهد امانوئل مکرون با کسب ۶۵ درصد آرا به عنوان رئیس جمهور فرانسه اتخاب شد.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه از ساعات اولیه صبح امروز در سراسر این کشور آغاز شده بود.

تصاویر مخابره شده از سوی خبرگزاری‌ها، حاکی از ازدحام شهروندان فرانسوی در شعب اخذ رای است. رای امروز آنها جانشین “فرانسوا اولاند” را مشخص خواهد کرد.
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه آغاز شد / صف طولانی فرانسوی‌ها برای شرکت در انتخابات سرنوشت‌ساز+ تصاویر
بسیاری از کارشناسان سیاسی، با توجه به مسائلی چون بحران مهاجرت، تشدید تروریسم و افزایش تمایلات ملی‌گرایانه در بین شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای خروج از این اتحادیه، انتخابات ریاست جمهوری امسال فرانسه را مهمترین انتخابات این کشور طی دهه‌های اخیر می‌دانند.
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه آغاز شد / صف طولانی فرانسوی‌ها برای شرکت در انتخابات سرنوشت‌ساز+ تصاویر
در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، از بین “امانوئل مکرون” نامزد مستقل و “مارین لوپن” نامزد راستگرا و رهبر جبهه ملی فرانسه که از میان ۱۱ نامزد دور قبل به این مرحله راه یافتند، یک نفر به عنوان مستاجر جدید الیزه انتخاب خواهد شد.
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه آغاز شد / صف طولانی فرانسوی‌ها برای شرکت در انتخابات
مکرون ۳۹ ساله و لوپن ۵۴ ساله نماینده دو تفکر کاملا متضاد در انتخابات ریاست جمهوری امسال فرانسه هستند. مکرون خواستار تقویت اتحادیه اروپاست اما لوپن در تبلیغات انتخاباتی خود خواستار جلوگیری از مهاجرت به فرانسه و جدایی این کشور از اتحادیه اروپا شده است.
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه آغاز شد / صف طولانی فرانسوی‌ها برای شرکت در انتخابات
طبق آخرین نظرسنجی انتخاباتی انجام شده، احتمال پیروزی مکرون در برابر لوپن ۶۳ به ۳۷ است.
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه آغاز شد / صف طولانی فرانسوی‌ها برای شرکت در انتخابات
اخبار لحظه به لحظه در خصوص انتخابات سرنوشت‌ساز فرانسه را در اینجا مشاهده کنید:

۲۳:۵۵ دونالد ترامپ در پیامی توئیتری، پیروزی امانوئل مکرون، را در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه، تبریک گفت.

۲۳:۲۸ فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فعلی فرانسه پیروزی امانوئل مکرون در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تبریک گفت.

۲۳:۲۲ با وجود پذیرش شکست از سوی لوپن، شمارش سی درصد آرا تا این لحظه نشان می دهد امانوئل مکرون ۶۰٫۵۲۲ درصد آرا را کسب کرده است.

۲۳:۱۸ طرفداران امانوئل مکرون پس از انتشار نتایج اولیه دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، برای جشن پیروزی در پاریس، پایتخت فرانسه، آماده می‌شوند.
۲۳:۰۹ سخنگوی آنگلا مرکل پیروزی مکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه را تبریک گفت.وی اظهار کرد پیروزی تو (مکرون) پیروزی برای یک اروپای متحد قدرتمند و پیروزی برای روابط دوستانه میان فرانسه و آلمان است.
۲۳:۰۴ فرانسوی های طرفدار امانوئل مکرون با انتشار پیام های توئیتری، به ابراز شادمانی پرداختند. یکی از کاربران اینترنتی نوشت: ثابت کردیم ما از آمریکایی‌ها باهوش‌تر هستیم.۲۳:۰۱ صادق خان شهردار لندن حمایت خود را از امانوئل مکرون، رئیس ‌جمهور منتخب فرانسه، اعلام کرد.

۲۲:۵۹ طرفداران مکرون در مقابل موزه لوور با پرچم های فرانسه و اتحادیه اروپا پیروزی او را جشن گرفتند.

امانوئل مکرون به عنوان جوان ترین رئیس جمهور فرانسه انتخاب شد+تصاویر

۲۲:۵۸ بی بی سی اعلام کرد ترزا می، نخست وزیر انگلیس پیروزی مکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه را تبریک گفت.

۲۲:۵۲ خبرگزاری آسوشیتد پرس نوشت شمار زیادی برگه‌ رأی سفید و یا مخدوش به صندوق‌ها ریخته شده است.

۲۲:۵۱ لوپن نتایج این دوره از رقابت های ریاست جمهوری فرانسه را برای حزب خود ( راستگرای افراطی) تاریخی و بزرگ خواند. وی افزود: فصل جدیدی از اعتماد و امیدواری برای فرانسه آغاز شد.

۲۲:۴۹ نیویورک تایمز اعلام کرد مارین لوپن با پذیرش شکست در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، در یک تماس تلفنی پیروزی امانوئل مکرون را تبریک گفت.

۲۲:۴۴ خبرگزاری های بلومبرگ و رویترز اعلام کردند مارین لوپن شکست در انتخابات را پذیرفت.

۲۲:۲۴ شمارش معکوس برای شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در جزایر واقع ‌در دریای کارائیب آغاز شد.

۲۲:۲۳ تا ۱۰ دقیقه دیگر آخرین مراکز رای گیری فرانسه بسته خواهند شد.

۲۲:۱۰ امانوئل مکرون در صورت پیروزی در انتخابات، جوان‌ترین رئیس‌جمهور تاریخ فرانسه لقب خواهد گرفت. مارین لوپن نیز در صورت پیروزی، نخستین رئیس‌جمهور زن فرانسه خواهد بود.

۲۲:۰۷ میانگین جدیدترین نظرسنجی های صورت گرفته درباره انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نشان می دهد، مکرون ۶۴ و لوپن ۳۶ درصد آرا را کسب خواهند کرد.

۲۲:۰۵ رأی‌گیری در بسیاری از حوزه‌ها به اتمام رسیده است. در شهرهای بزرگ، رأی‌گیری همچنان ادامه دارد.

۲۲:۰۳ سی دقیقه تا اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه باقی مانده است.

۲۱:۵۰ جمعیت زیادی از طرفداران مکرون، بیرون از موزه لوور در انتظار برگزاری جشن پیروزی وی هستند.

۲۱:۳۸ گزارش ها حاکی از آن است در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، مارین لوپن توانسته در مناطقی که نرخ بیکاری بالا بوده، آرای بیشتری کسب کند.

۲۱:۳۶ میزان مشارکت افراد واجد شرایط در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه تا ساعت ۱۷، حدود ۶۵٫۳ درصد بوده است که نسبت به دور نخست این رقابت‌ها در بازه زمانی یکسان (با ۶۹٫۴۲ درصد مشارکت) کاهش یافته است.

۲۱:۳۱ براساس جدیدترین نظرسنجی های منتشر شده، امانوئل مکرون با کسب ۶۲ تا ۶۵ درصد آرا، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه پیروز خواهد شد.

۲۱:۱۵ خبرگزاری ای اف پی نوشت: دستور حمله اتمی، انتخاب نخست وزیر و کابینه، فرماندهی کل نیروهای مسلح، مصونیت قضایی، تبیین سیاست خارجی و ارائه پیشنهاد همه پرسی از مهم ترین اختیارات نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است.

۲۰:۵۴ نایجل فراژ، از رهبران برجسته خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: مارین لوپن بنیادی را پایه ریزی خواهد کرد که به کمک آن در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۲ فرانسه پیروز خواهد شد.

۲۰:۳۴ نشریه صهیونیستی هاآرتص اعلام کرد میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به کمترین میزان از سال۲۰۰۲ رسیده است. با این وجود، مشارکت مردم در مناطق طرفدار لوپن زیاد است.

۲۰:۲۷ براساس نظرسنجی های اعلام شده، ۲۵ تا ۲۷ درصد فرانسوی ها از شرکت در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری کشورشان امتناع کرده اند.
۲۰:۱۲ برخی از رسانه های فرانسوی از تصمیم خود مبنی بر بایکوت خبری سخنان لوپن در صورت شکست یا پیروزی وی خبر دادند.

۲۰:۰۵ خبرگزاری فرانسه از آغاز تحقیقات رسمی درخصوص هک شدن رایانامه‌های ستاد انتخاباتی «امانوئل مکرون»، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، خبر داد.

۱۹:۵۹ خبرگزاری فرانسه اعلام کرد تا ساعت ۱۵ امروز، ۶۵٫۳۰ درصد از فرانسوی‌های واجد شرایط در رأی‌گیری امروز انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور شرکت کرده‌اند که نسبت به سال ۲۰۱۲ ، شش درصد کاهش داشته است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات