خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۶/۰۶ ۱۰:۲۲
شناسه خبر : 18987

نیروی دریایی آمریکا اجساد تمام ملوانان ناپدیدشده را از آب بیرون کشید+ تصاویر

نیروی دریایی آمریکا امروز (دوشنبه) تأیید کرد که اجساد ۱۰ ملوان آمریکایی که در برخورد ناو یو اس اس مک‌کین با یک کشتی تجاری  در شرق سنگاپور، ناپدید شده بودند، پیدا شد. ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای که در وبسایت خود منتشر کرد نوشت: «نیروی دریایی آمریکا و غواصان ما اجساد همه ۱۰ ملوان ناوشکن جان اس […] ...

نیروی دریایی آمریکا امروز (دوشنبه) تأیید کرد که اجساد ۱۰ ملوان آمریکایی که در برخورد ناو یو اس اس مک‌کین با یک کشتی تجاری  در شرق سنگاپور، ناپدید شده بودند، پیدا شد.

نیروی دریایی آمریکا اجساد تمام ملوانان ناپدیدشده را از آب بیرون کشید+ تصاویر

ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای که در وبسایت خود منتشر کرد نوشت: «نیروی دریایی آمریکا و غواصان ما اجساد همه ۱۰ ملوان ناوشکن جان اس مک کین را پیدا کردند. هم اکنون علت وقوع این حادثه در دست بررسی است.»

نیروی دریایی آمریکا این خبر را پس از آن منتشر کرد که روز پنجشنبه اعلام کرده بود پس از یافتن و شناسایی یکی از ملوانان، عملیات جستجو را فعلا به حالت تعلیق در آورده است.

نیروی دریایی آمریکا توانست بخش‌هایی از بقایای اجساد این ملوانان را در قسمت‌های غرق شده ناوشکن پیدا کند. بالگردها، کشتی‌ها و غواصانی از کشور‌های استرالیا، اندونزی، مالزی، سنگاپور و آمریکا در عملیات یافتن اجساد ملوانان ناپدید شده آمریکایی در محلی به مساحت ۵۵۰۰ کیلومتر مربع مشغول جستجو بودند.

گفتنی است روز دوشنبه هفته گذشته ناوشکن «یو اس اس مک کین» نزدیک تنگه مالاگا در مالزی با یک کشتی نفتکش برخورد کرد. در این حادثه ۵ ملوان زخمی و ۱۰ نفر دیگر ناپدید شدند.

نیروی دریایی آمریکا اجساد تمام ملوانان ناپدیدشده را از آب بیرون کشید+ تصاویر

این دومین حادثه‌ای است که در دو ماه گذشته برای کشتی‌های جنگی آمریکایی رخ داده است. هفدهم ژوئن سال جاری میلادی هم یک ناوشکن نیروی دریایی آمریکا (فیتزجرالد) در دریای ژاپن با یک کشتی تجاری فیلیپینی برخورد کرد. در پی این حادثه ۷ نفر از خدمه نیروی دریایی آمریکا کشته شدند.

تأیید پیدا شدن اجساد ۱۰ ملوان آمریکایی ناپدید شده از سوی نیروی دریایی آمریکا
تصویر ۷ ملوان آمریکایی که در ماه ژوئن در دریای ژاپن جان باختند