امروز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶
۱۱:۲۳:۲۵ - یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کمبود فضاهای فرهنگی،دغدغه اصلی هنرمندان باخرزی
هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر باخرز از بی توجهی مسئولان این شهرستان در خصوص کمبود فضاهای فرهنگی گلایه کردند.


به گزارش 
خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، سرزمین کهن باخرز، عرفان، عالمان، شعرا، نویسندگان و هنرمندان بسیاری را در دامن پر مهر خویش پرورش داده است. سیف الدین باخرزی معروف به شیخ العالم ابوالمفاخر یحیی، علی ابن حسن باخرزی و ده ها ادیب و سخن ور و در عصر حاضر استادان مرحوم شریف زاده و استاد سمندری و همچنین شاعر معاصر استاد بسمل باخرزی از گوهرهای تابناک شعر و ادب و هنر و موسیقی این سرزمین است. فرهنگ و هنر و ادب و شعر در این سرزمین ریشه تاریخی دارد به طوریکه در هر کجای این دیار علاقمندان این حوزه فعالند. از آنجایی که چندین سال از تشکیل شهرستان شدن باخرز می گذرد، انتظار می رود که فضای قابل قبول از جمله مجتمع فرهنگی هنری در این شهرستان جهت این قشر فهیم فرهنگی ایجاد شود تا این افراد بتوانند به فعالیت های فرهنگی هنری خود بپردازند و اجتماعات و جلسات خویش را برگزار نمایند. خبرنگار نامه باخرز با چند تن از این علاقه مندان صحبتی داشته که ذیلا جهت اطلاع عموم و مسئولین شهرستان درج می گردد.


هنرمندان باخرزی برای برنامه های خود به فضا نیاز دارند
عصمت خراسانی، فعال فرهنگی و مدیر انجمن شعر سیف باخرزی، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز با گلایه از وضعیت نابسامان فرهنگ و هنر در این شهرستان گفت: انجمن شعر سیف باخرزی با همت تعدادی از شاعران باخرزی و بدون حمایت مسئولین وقت، شکل گرفت و تا کنون موفقیتهای چشمگیری را در همایش های بزرگ استانی و منطقه ای کسب کرده است که میتوان به شعرخوانی یکی از اعضای انجمن در محضر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد.

وی افزود: ما برای برگزاری جلسات شب شعر انجمن همیشه با محدودیت فضا روبرو هستیم. فضایی که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باخرز در اختیار دارد فضایی کوچک است که برگزاری جلسات در آنجا مشکل است. برگزاری جلسات در کتابخانه هم محدودیت های خاص خود را دارد و ما از مسئولین شهرستان و متولیان فرهنگی تقاضا داریم نسبت به ایجاد مجتمع فرهنگی هنری باخرز اقدام کنند تا هنرمندان باخرزی مکانی را برای برنامه های خود داشته باشند.

مجتمع فرهنگی هنری، نیاز جدی فعالان فرهنگی باخرز

محسن محمدی، دانشجوی دکترای رشته ادبیات و عضو انجمن شعر سیف باخرزی، از بی توجهی مسئولین به کمبود فضای مورد نیاز فعالیت های فرهنگی گلایه مند است و می گوید:احداث مجتمع فرهنگی هنری در شهرستان  باخرز می تواند بخش عمده ای از مشکلات فرهنگی را مرتفع کند.
وی افزود:ایجاد موزه مردم شناسی و مجتمع فرهنگی هنری میتواند فضای مناسبی برای رشد هنرمندان و معرفی فضای فرهنگی باخرز به عموم مردم باشد که این امر جز با همکاری و همراهی مسئولین امکان پذیر نیست.

فاطمه نوروزی از فعالین فرهنگی و مدیر انجمن ادبیات داستانی باخرز نیز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز می گوید: نبود فضاهای قابل قبول فرهنگی در شهرستان فعالیت علاقه مندان به فرهنگ و هنر را محدود کرده است و احداث مجتمع فرهنگی هنری می تواند به فعالیت های فرهنگی هنری شهرستان رونق ببخشد و ما اهالی فرهنگ و هنر از فرماندار ، نماینده مجلس شورای اسلامی و دیگر متولیان  و مسئولین شهرستان باخرز تقاضا داریم که نسبت به تحقق  این امر مهم  با احداث مجتمع مذکور در جهت رفع مشکلات این حوزه اقدام کنند تا زمینه برای رونق فعالیت های فرهنگی و هنری در شهرستان فراهم شود.

مؤسسات فرهنگی و هنری، اولویت اصلی اداره فرهنگ و ارشاد باخرز هستند

صادق شریغی نسب رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان باخرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، به پیشینه درخشان باهرز در عرصه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت:شهرستان باخرز از گذشته تا حال، هنرمندان بسیار خوبی را در خود پرورش داده است و در حال حاضر نیز هنرمندان و شاعران بسیار خوبی در سطح منطقه به فعالیت مشغول هستند که نیاز به حمایت بیشتری دارند.

وی به افتتاح اولین مؤسسه فرهنگی و هنری شهرستان باخرز درهفته دولت خبر داد و گفت:رویکرد اصلی ما در شهرستان، حمایت از مؤسسات فرهنگی و هنری است و از هنرمندان و فعالان این عرصه برای تشکیل این مؤسسات در شهرستان، حمایت میکنیم.

شریفی نسب ادامه داد:احداث یک مجتمع فرهنگی و هنری در سطح شهرستان، نیاز به تأمین بودجه و اعتبار لازم دارد که امیدواریم بتوانیم با پیگیری ها و حمایت مسئولین شهرستان و استان هرچه زودتر این امر محقق شود.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات