امروز چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶
۱۱:۳۷:۴۴ - چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندارباخرز:
منابع آب باخرز نیازمند مدیریت صحیح و اصولی است
فرماندار شهرستان باخرز گفت: نگرانی جدی در امر بحران آب وجود دارد و منابع آب باخرز نیازمند مدیریت صحیح و اصولی است.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، جواد حسن زاده فرماندار شهرستان باخرز در جلسه کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی که صبح امروز در فرمانداری برگزار شد، با اشاره به عدم بارشهای پاییزی در سال آبی جدید در این منطقه گفت: خشکسالی ها و افزایش گرمای زمین مسئله بحران آب را یکی از مسائل روز کرده است. دغدغه ها در خصوص کمبود آب و کاهش منابع آبی به شدت افزایش یافته است و شهرستان باخرز نیز یکی از مناطقی است که از کمبود آب رنج می برد.

وی در این جلسه، چند راهکار در خصوص مدیریت آب از جمله اصالح الگوی کشت، طرح جایگزینی کشت و تبدیل کشاورزی سنتی به صنعتی را عنوان کرد و افزود:شورای حفاظت از منابع آب باید مدیریت صحیح منابع آب را در برنامه های خود داشته باشد.. با توجه به شرایط موجود، اجرای فوری مسائل مطروحه و ایجاد ایستگاه هواشناسی سینوپتیک خودکارجهت در دسترس بودن اطلاعات دقیق آماری از وضعیت اقلیمی منطقه، ضروری است و اگر منابع آب باخرز به صورت صحیح مدیریت شود نه تنها قابل توسعه هست بلکه رفاه و آسایش را هم برای مردم منطقه خواهد داشت.

فرماندار باخرز با اشاره به برخورد قانونی با حفر و بهره برداری از چاه های غیر مجاز اظهار داشت: افزایش حفر چاه‌های کشاورزی غیرمجاز در حوزه مناطق شهری و روستایی باعث شده تا برخی قنوات روستایی، خشک و یا آبدهی آنها کاهش یابد. با توجه به نزدیک شدن فصل زعفران و کمبود آب در منطقه، اولویت اصلی شورای حفاظت از منابع آب شهرستان باید برخورد قانونی با چاه‌های حفرشده غیرمجاز و چاه‌هایی که اضافه برداشت دارند باشد و حفاظت از این منابع حیاتی وظیفه همه دستگاه‌های شهرستان و همکاری مردم است.

رئیس کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی باخرز با بیان اینکه وضعیت منابع آبی در کشور و منطقه مناسب نیست، تصریح کرد: حرکات خوبی در منطقه برای حفاظت از منابع آب‌های سطحی انجام‌شده و با پایان یافتن این پروژه‌ها می‌توان گفت موفق عمل کرده‌ایم.

 

انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
پيشنهاد سردبير
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات سفارش تبلیغات