خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۷/۱۲ ۱۲:۰۵
شناسه خبر : 19294

ییلاق کولی های مهاجر عامل سلب آسایش مردم در باخرز

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، عشایر از دیرباز تا کنون مردمانی غیور و سخت کوش بوده و هستند و نقش موثری در امور کشاورزی، دامداری، صنایع دستی و حتی حفاظت از مرزها داشته اند. آن ها در گوشه و کنار سرزمینمان مشغول فعالیت های مفید و سازنده می باشند که همواره از آن […] ...


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، عشایر از دیرباز تا کنون مردمانی غیور و سخت کوش بوده و هستند و نقش موثری در امور کشاورزی، دامداری، صنایع دستی و حتی حفاظت از مرزها داشته اند. آن ها در گوشه و کنار سرزمینمان مشغول فعالیت های مفید و سازنده می باشند که همواره از آن ها به نیکی یاد می شود. متاسفانه در سال های اخیر شاهد اسکان فصلی گروه هایی شبیه عشایر مثل کولی ها و زاغه نشین هایی هستیم که در گوشه و کنار شهر ها و روستاها به فعالیت هایی مشغول اند که هیچ سنخیتی با کار و فعالیت عشایر ندارد و عمده فعالیت آن ها با سوء استفاده از عقاید مذهبی مردم و تکدی گری به فنون و روش های گوناگون می باشد.

آری  واقعیت مسأله آنست که چند صباحی است چهره اطراف  شهر به طرز ناراحت کننده ای توجه هر بیننده ای را به خود جلب می نماید.دیدن زنان و کودکانی با اصل و نسب کولی که بدون اینکه صدایشان کنی به سویت می آیند ، به زور دستت را برای مساعدت به سمت خویش می کشند و با چرب زبانی و بیانی غیرقابل وصف تو را وادار می کنند برای رهایی از زبان و دستشان هم که شده به آنها کمک کنی . مهمانان ناخوانده ای که به بخشش اندک قانع نیستند و مع الاسف تعدادشان روز به روز در حال افزایش است .

این روزها زنگ خانه که به صدا در می آید ، باید یکی از حدس هایت ، زنان کولی باشد که با کاسه ای و یا کیسه ای ، بدون اجازه تا انتهای خانه ی شخصی ، تو را تعقیب می کنند.دیگر خواهشهای دروغین آنها تاثیری از ترحم و تامل برجای نمیگذارد که رفتار تملق گرایانه و سرشار از تکدی شان ، تنفر را در وجود هر بیننده ای پدیدار می کند.

به راستی ، وضع اسفبار فرهنگی و بهداشتی کولی ها در اطراف شهر و روستاهای باخرز ، چه آثار جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت ؟!؟

به قول شاعر : مرا به خیر تو امید نیست ، شر مرسان !

 

انتهای پیام/