خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۷/۱۶ ۱۰:۱۹
شناسه خبر : 19321

مهدهای کودک زیر نظر بهزیستی نیاز به اخذ مجوز از آموزش و پرورش ندارند

قاسم وفادار رئیس اداره بهرزیستی شهرستان باخرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، با اشاره به اطلاعیه آموزش و پرورش باخرز مبنی بر اینکه مهدهای کودک برای ثبت نام کودکان در مقطع پیش دبستانی باید از این اداره مجوز بگیرند، گفت:مهدهای کودک زیر نظر سازمان بهزیستی، برای ثبت نام کودکان رده سنی […] ...

قاسم وفادار رئیس اداره بهرزیستی شهرستان باخرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز، با اشاره به اطلاعیه آموزش و پرورش باخرز مبنی بر اینکه مهدهای کودک برای ثبت نام کودکان در مقطع پیش دبستانی باید از این اداره مجوز بگیرند، گفت:مهدهای کودک زیر نظر سازمان بهزیستی، برای ثبت نام کودکان رده سنی ۳ تا ۶ سال، با هیچ منع قانونی مواجه نیستند و میتوانند نسبت به جذب کودکان ۳ تا ۶ سال اقدام کنند.

وی به آغاز اجرای طرح  یک وعده غذای گرم در ۳۶ روستا مهد تحت نظارت اداره بهزیستی شهرستان باخرز اشاره کرد و افزود:سرانه هر کودک در این طرح۲۵ هزار ریال است که در ۶ روز کاری در هفته اجرا میشود.

وفادار ادامه داد:از اهداف این طرح، کمک به بهبود وضعیت تغذیه و آموزش کودکان زیر ۶سال مناطق محروم و روستایی و افزایش آگاهی کودکان در زمینه آشنایی با گروه های غذایی، میان وعده های غذای مناسب و ارتقای آگاهی خانواده ها، مدیران و مربیان مهدهای کودک در زمینه تغذیه، اصلاح عادتها و ایجاد رفتار تغذیه ای صحیح کودکان می باشد.

رئیس اداره بهزیستی باخرز اضافه کرد:در این طرح وضعیت رشد کودکان ۳ _۶ سال در روستا مهدها بر اساس شاخص های وزن و قد در آغاز و انتهای طرح بررسی میشود.تعداد کودکان بهره مند شده در سال گذشته تعداد  یک هزار و ۱۵۰  کودک بوده که باتوجه به شروع به کار ۲ روستا مهد تازه تاسیس در سال جاری پیش بینی میشود امسال ۱۳۷۰ کودک از این طرح بهره مند شوند.

 

انتهای پیام/