خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۹/۰۵ ۱۱:۳۳
شناسه خبر : 19607

پلمپ یک واحد مرغداری غیر مجاز در باخرز

محسن مهرآوران، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان باخرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز گفت:در هفته ی جاری و با هماهنگی  مقام قضایی،یک واحد مرغداری ۸هزار قطعه ای فاقد پروانه مرغ گوشتی که اقدام به جوجه ریزی بدون مجوز دامپزشکی نموده بود،پلمپ شد. وی افزود::یکی از اقدامات پدافندی دامپزشکی در راستای کاهش خطر […] ...

محسن مهرآوران، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان باخرز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سلام باخرز گفت:در هفته ی جاری و با هماهنگی  مقام قضایی،یک واحد مرغداری ۸هزار قطعه ای فاقد پروانه مرغ گوشتی که اقدام به جوجه ریزی بدون مجوز دامپزشکی نموده بود،پلمپ شد.

وی افزود::یکی از اقدامات پدافندی دامپزشکی در راستای کاهش خطر بروز بیماری های مشترک بین انسان و دام نظیر آنفولانزا، اجرای برنامه های منظم پایش و مراقبت در سطح روستاها ی منطقه می باشد و در این پایش ها ضمن آگاهی از وضعیت نگهداری دام و طیور، میزان خطر ابتلا و درگیری احتمالی به بیماری های مهم نیز بررسی می شود که در یکی از این پایش ها از روستای بائی از توابع شهرستان باخرز، یک مرغداری بدون پروانه که بدون مجوز دامپزشکی اقدام به جوجه ریزی کرده بود شناسایی و مرغدار متخلف به مراجع قضایی معرفی و مرغداری وی تا تعیین تکلیف قانونی پلمپ شد.

مهرآوران همچنین اضافه کرد:هرگونه پرورش دام، طیور و آبزیان مستلزم رعایت اصول امنیت زیستی و دستورالعمل های دامپزشکی می باشد که در صورت رعایت این موارد، مصادیق پدافند غیر عامل نیز لحاظ گردیده و مصونیت از بیماریهای مشترک و مهلک ثمره آن خواهد بود.

 

انتهای پیام/